Forsikring av veteranbil

Redaktører: Snekker_Andersen,baa,lj73jon

Svar
Mr Crane
Innlegg: 312
Ble med: tir feb 24, 2009 9:26 pm
Lokasjon: Møre og Romsdal

Forsikring av veteranbil

Innlegg av Mr Crane »

Har lenge tenkt å endre forsikringen på min 42 da jeg frykter at jeg vil sitte igjen med svarteper dersom noe skulle tilstøte den. Nå som den er over 30 år vil det jo vere normalt å forsikre den som veteranbil med en sum som motsvarer utgift ved gjenskaffelse av tilsvarende bil. Er sånn det er gjort med de andre jeg har forsikret som veteran. Når det skal settes verdi på vidunderet, så medfører dette en del komplikasjoner, det er ikke så greit å sette en edruelig verdi på den siden det omsettes svært få 42er i Norge som er i god stand. Jeg antydet at jeg visste om en bil i god stand som har skiftet eier i nyere tid, den gikk fra et medlem her til et annet og jeg hadde en formening at ca 150 000 kroner var avtalt pris.
Takst ble luftet som en mulig løsning, forsikringsselskaper er jo som kjent svært glad i takster, da gjerne utført av deres egne takstfolk. Jeg mente det ville bli svært vanskelig å finne noen som kunne utføre en slik takst siden det ikke er så mange som vet hva disse bilene er verd. I amcarverdenen er jo dette problemet løst ved at amcar norge har egne besiktningsfolk som takserer hver enkelt bil og denne taksten blir lagt inn som forsikringssum og aksepteres både av eier og selskap.

Er svært intressert i å høre hvordan andre 4-serie eiere har forsikret sine biler og hva slags sum som er satt som fullverdi.
Mulig at dette er noe klubben kunne gripe fatt i også?
Pøh
Svar

Tilbake til «Generelt 4x»